29 juni

Godnatt från en (fortfarande) sjuk och trött Daniela. Vi hörs pigga, glada och förhoppningsvis friska imorgon. Puss<3
Daniela Ramirez Ekholm, 19 år, Göteborg. Kontakt: danielalouise.blogg@hotmail.com
Godnatt från en (fortfarande) sjuk och trött Daniela. Vi hörs pigga, glada och förhoppningsvis friska imorgon. Puss<3
/Jag på midsommar, HÄR hittar ni min jumpsuit /
Hej fina ni. Hur mår ni? Själv så känner jag att jag är på bättringsväg, ingen feber och min hosta försvinner mer och mer. Så skönt! Vaknade vid 11 idag och åkte till jobbet vid 14 och stängde gymmet kl 21.30, så har inte gjort något speciellt roligt idag. Har inte alls jobbat mycket sedan jag tog studenten, vilket både varit skönt och behövligt men nu har jag en vecka fullt med jobb framför mig innan jag åker till Spanien nästa vecka. Ligger iallafall ner bäddad i sängen nu, känner mig lite nere, vet egentligen inte varför men ibland känner man sig bara ledsen utan anledning? Har verkligen inget att känna mig ledsen för, men antar att det bara är en sådan kväll ikväll. Ska försöka sova nu så kanske det blir en bättre dag imorgon! Godnatt<3
Midsommardagen: Dagen efter midsommar åkte jag och ett gäng till Marstrand! Vi startade kvällen på Shanti Shanti, en supergod restaurang där vi åt och sedan fortsatte mingla i baren. Det var sjukt mycket folk men hade jättekul! Vi avslutade kvällen med utgång och efter det gick vi och la oss.
Söndagen: Efter två dagars festande + att jag är sjukt så var jag väldigt trött igår. Så vi åkte hem vid 12 tiden från marstrand, sov lite och sedan va det dags att fixa sig igen. Jag och några vänner skulle nämligen på Coldplay. Det var sååå bra! Tråkigt med vädret men under själva konserten tyckte jag ändå det var helt okej, det ösregnade iallafall inte som det gjorde precis innan det började. Men vi var söta i våra regn ponchos!
Så, hej gänget! Ville bara göra en update om helgen, som ni märker har jag haft fullt upp vilket lett till att uppdateringen inte varit så bra. Men har ändå försökt ta lite bilder så jag kunnat samla in lite blogg-material. Har varit ganska hektiska dagar och jag har inte riktigt hunnit vila, vilket jag borde gjort eftersom jag varit sjuk i 2 veckor snart. Min hosta blir bara värre och värre. Var iallafall hos läkaren imorse och fick hostmedicin utskrivet, skönt. Så efter det har jag bara tagit det lugnt hemma, vilket jag känner att min kropp behövt. Sedan så undrar ni säkert var videon jag lovade er tog vägen, den är färdig redigerad och jag är supernöjd, men jag får inte upp den på youtube?! Förstår inte vad som är fel och har googlat runt hur mycket som helst, men ska försöka lösa detta på något vis. Förlåt för att ni får vänta! Men ikväll ska jag bara ta det lugnt, så jag blir frisk någon gång, men ska nog träffa Jakob! Puss
/Jag och Olivia /
/ Min outfit, Jacka: Missguided, Topp: Lindex, Linnebyxor: Massimo dutti /
/ Coldplay /